Roland Kempe oljemålning
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ROLAND KEMPE (1907-1991), "Solen över Sierran", signerad R. Kempe, daterad á tergo 1976, olja på duk, ca 90x116 cm
Historik: Uställd på Moderna Museet (utställningsetikett á tergo)
Dukskador i det nedre vänstra hörnet
583687
2018-11-11