Thea Ekström blandteknik
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
3 500 SEK
THEA EKSTRÖM (1920-1988): Komposition, signerad och daterad Ekström 28 X 63, blandteknik, 50x32 cm, oramad
Thea Ekström född i Stockholm 1920, studerade vid Kostakademin 1955-60, utställd i bl a Paris, Washington, deltog i den internationella surrealistiska utställningen på Moderna museet 1969
Ett hörn med bladveck
583713
2018-10-27