Tyra Lundgren Modern keramik och Konstglas

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TYRA LUNDGREN (1897-1979), fat, Venini, Murano, Italien, dekor av vita linger, påklippt dekor av blad i klarglas, etsad sigantur Venini Murano ITALIA, längd 27

Undersidan med mindre repor, ett löv med mindre nagg

583759

2018-10-28