Gravyr föreställande Karl XII

Gravyr föreställande Karl XII
Gravyr föreställande Karl XII
Gravyr föreställande Karl XII
Gravyr föreställande Karl XII
Gravyr föreställande Karl XII
Gravyr föreställande Karl XII

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PORTRÄTT, föreställande Karl XII, 1700-tal, gravyr, i trycket angivet sculp L Beger, Frankfurt, kungens dödsår 1718 tillagt för hand, ram med träskuren krona, ca 25x16 cm, ramens högsta höjd ca 54

Ram med slitage

583762

2018-10-24