Hans Alfredson teckningar 9 st

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ALFREDSON, HANS. 9 st teckningar /skisser föreställande olika yrkesgrupper i blyerts, med noteringar om utseende och klädsel i blyerts och rött, samtliga signerade och daterade 1962 och 1963, numrerade I-IX i rött. På A4-papper.
Yrkesgrupperna föreställer allt från "Målarmästare Kludd" till "Kung Pung".

Lätt nötta

583765

2018-10-25