Flora Danica Royal Copenhagen

Flora Danica Royal Copenhagen
Flora Danica Royal Copenhagen
Flora Danica Royal Copenhagen
Flora Danica Royal Copenhagen
Flora Danica Royal Copenhagen
Flora Danica Royal Copenhagen
Flora Danica Royal Copenhagen
Flora Danica Royal Copenhagen
Flora Danica Royal Copenhagen
Flora Danica Royal Copenhagen
Flora Danica Royal Copenhagen
Flora Danica Royal Copenhagen
Flora Danica Royal Copenhagen
Flora Danica Royal Copenhagen
Flora Danica Royal Copenhagen
Flora Danica Royal Copenhagen
Flora Danica Royal Copenhagen
Flora Danica Royal Copenhagen
Flora Danica Royal Copenhagen
Flora Danica Royal Copenhagen

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

DEN KONGELIGE PORCELAINSFABRIK, "Flora Danica", tête à tête, 8 dlr., porslin, Danmark, polykromt målad dekor av växter ur den danska floran, förgylld kantbård, bestående av: kaffekanna (3620), sockerskål (3502), gräddkanna (394), 2 kaffekoppar med fat (3597), 2 assietter (3551) samt kakfat på fot (3588), diameter ca 6-20 cm, kaffekannans höjd ca 18 cm

Kakfatet med nagg

583769

2018-10-27