Teservis Lomonosov
Klubbat för:
350 SEK
1 500 SEK
LOMONOSOV, teservis, porslin, Sovjet, 1900-tal, dekor av guldkant och polykroma blommor, undertill märkta Lomonosov Made in USSR, bestående av tekanna, sockerskål med lock, gräddkanna, 6 tekoppar med fat, 6 assietter, skålfat, kannans höjd ca 15 cm
Någon ej noterad obetydlig nagg kan förekomma
583880
2018-11-03