Brännvinsskål 18/1700-tal
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 800 SEK
BRÄNNVINSSKÅL, tenn, tillskriven Gottlob Friedrich Baumann (mästare i Hudiksvall 1789-1826/31) på fot med rund skål och genombrutna greppar i form av fabeldjur, höjd 11, längd 20 cm
Skador och slitage
583924
2018-10-25