Brännvinsskål 18/1700-tal

Brännvinsskål 18/1700-tal
Brännvinsskål 18/1700-tal
Brännvinsskål 18/1700-tal
Brännvinsskål 18/1700-tal
Brännvinsskål 18/1700-tal
Brännvinsskål 18/1700-tal
Brännvinsskål 18/1700-tal
Brännvinsskål 18/1700-tal
Brännvinsskål 18/1700-tal
Brännvinsskål 18/1700-tal
Brännvinsskål 18/1700-tal
Brännvinsskål 18/1700-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 800 SEK

BRÄNNVINSSKÅL, tenn, tillskriven Gottlob Friedrich Baumann (mästare i Hudiksvall 1789-1826/31) på fot med rund skål och genombrutna greppar i form av fabeldjur, höjd 11, längd 20 cm

Skador och slitage

583924

2018-10-25