Kunglig dansk
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KUNGLIG DANSK, "Musselmalet", servisdelar, 11 st, mestadels 1960/70-tal, bestående av: 2 kaffekoppar (756) med fat (719), 2 moccakoppar (719) med fat (719), 1 fat (756), 5 assietter (574) samt en helblond kakfat (1098) diameter av kakfat ca 26 cm
1 kaffekopp med en spricka, ytsmuts, enstaka nagg kan förekomma
583928
2018-10-26