Carl-Harry Stålhane Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE (1920-1990), vaser 2 st, Rörstrand 1950-/60-tal, stengods, gul harpälsglasyr, signerade R SWEDEN CHS SVV och SVM, höjd ca 17 och 27,5 cm
En vas andra sortering, smärre slitage
584151
2018-10-28