Sven Palmqvist skål Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SVEN PALMQVIST, skål, Orrefors 1972, Ravenna, dekor av kvadrater i blått mot fond i gult med brunröda stänk, signerad ORREFORS Ravenna Nr 5426 Sven Palmqvist, höjd ca 10,5, diameter ca 20 cm
En liten stötskada upptill (ca 1x0,5 mm), obetydlig kantnagg upptill och obetydlig fotringsnagg på fotringens utsida
584153
2018-10-28