Salvador Dali silvermedaljer
Klubbat för:
18 000 SEK
Utropspris
22 000 SEK
SALVADOR DALI (1904-1989): "Tio Guds bud"/"Ten Commandments", sterlingsilver och finsilver, medaljer, 10 st, signerade och daterade Salvador Dali 1975, dubbelsidigt gjutna med motiv i basrelief från dekalogen, diameter 10 cm vardera, total vikt ca 4680 g
smärre slitage
584172
2018-10-31