Mönster från Svenska slöjdföreningen planscher

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SVENSKA SLÖJDFÖRENINGEN, Mönster för Konstindustri och Slöjd, Stockholm ca 1890-tal.
Lösa planscher, ca 50x33 cm, fotografiska planscher, litografier, några med omslag.
Folio. Originalomslag med främre dekorerat rött klot.
Ej genomgången.

Ej genomgången. Omslag nött, skador, planscher med fläckar och skador.

584236

2018-10-27