Anna-Lisa Thomson ´´Havsflora´´ golvvas

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

ANNA-LISA THOMSON, "Havsflora" golvvas, 1950-tal, delvis glaserat lergods, Upsala-Ekeby, dekor i form av fiskar, snäckor och havsväxter, stämplad "UE, Sweden, 1081, B", höjd ca 52 cm

Slitage, märken, fläckar, ställvis missfärgningar

584437

2018-10-27