Anna-Lisa Thomson ´´Havsflora´´ golvvas
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 200 SEK
ANNA-LISA THOMSON, "Havsflora" golvvas, 1950-tal, delvis glaserat lergods, Upsala-Ekeby, dekor i form av fiskar, snäckor och havsväxter, stämplad "UE, Sweden, 1081, B", höjd ca 52 cm
Slitage, märken, fläckar, ställvis missfärgningar
584437
2018-10-27