Benjamin Faulcon herrfickur 1700-tal
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BENJAMIN FAULCON, fickur, silver, London, England, ca 1760, spindelgång, verket signerat Ben Faulcon London, förgylld innerboett, ytterboett numrerad 1508, diameter inkl. ytterboett 58,3 mm, nyckel medföljer
Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, boett med skador och lagningar, senare minutvisare, gravyr
584533
2018-10-31