Benjamin Faulcon herrfickur 1700-tal

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BENJAMIN FAULCON, fickur, silver, London, England, ca 1760, spindelgång, verket signerat Ben Faulcon London, förgylld innerboett, ytterboett numrerad 1508, diameter inkl. ytterboett 58,3 mm, nyckel medföljer

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, boett med skador och lagningar, senare minutvisare, gravyr

584533

2018-10-31