Tony Emilson

Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

TONY EMILSON (1925-2015): Torso, monogramsignerad och daterad TE 96 (ristad signatur), plexiglas på träsockel, totalhöjd med sockel ca 186, bredd 50 cm, skulpturens höjd 94 cm, med belysning,

PROVENIENS: Konstnären Tony Emilson

584541

2018-10-31