Tony Emilson
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TONY EMILSON (1925-2015): Torso, monogramsignerad och daterad TE 96 (ristad signatur), plexiglas på träsockel, totalhöjd med sockel ca 186, bredd 50 cm, skulpturens höjd 94 cm, med belysning,
PROVENIENS: Konstnären Tony Emilson
584541
2018-10-31