Tony Emilson

Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson
Tony Emilson

Klubbat för:

7 200 SEK

4 000 SEK

TONY EMILSON (1925-2015): "Jublande silén", monogramsignerad och daterad TE-95 undertill, plexiglas, höjd 84 cm, bredd ca 47 cm,

UTSTÄLLD: Tony Emilson Skulptur - Måleri, Retrospektiv utställning Eskilstuna Konstmuseum, 7 december 1997 - 11 januari 1998.

PROVENIENS: Konstnären Tony Emilson

584549

2018-10-30