Magnus Lönberg strösockerskål
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MAGNUS LÖNBERG, strösockerskål, silver, Borås, 1809, bladhölstrat liv, kvadratisk fotplatta med nollgaller på 4 kulfötter, uppsvängda hänklar, lock med skedurtag, höjd ca 25 cm, totalvikt ca 542 g
Lockknoppen är något sned, kulfötter med bucklor, slitage, anlöpning
584635
2018-10-27