Magnus Lönberg strösockerskål

Magnus Lönberg strösockerskål
Magnus Lönberg strösockerskål
Magnus Lönberg strösockerskål
Magnus Lönberg strösockerskål
Magnus Lönberg strösockerskål
Magnus Lönberg strösockerskål
Magnus Lönberg strösockerskål
Magnus Lönberg strösockerskål
Magnus Lönberg strösockerskål
Magnus Lönberg strösockerskål
Magnus Lönberg strösockerskål
Magnus Lönberg strösockerskål

Klubbat för:

3 000 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

MAGNUS LÖNBERG, strösockerskål, silver, Borås, 1809, bladhölstrat liv, kvadratisk fotplatta med nollgaller på 4 kulfötter, uppsvängda hänklar, lock med skedurtag, höjd ca 25 cm, totalvikt ca 542 g

Zustandsbeschreibung

Lockknoppen är något sned, kulfötter med bucklor, slitage, anlöpning

584635

2018-10-27