Axel Einar Hjort stolar 1 par

Axel Einar Hjort stolar 1 par
Axel Einar Hjort stolar 1 par
Axel Einar Hjort stolar 1 par
Axel Einar Hjort stolar 1 par
Axel Einar Hjort stolar 1 par
Axel Einar Hjort stolar 1 par
Axel Einar Hjort stolar 1 par
Axel Einar Hjort stolar 1 par
Axel Einar Hjort stolar 1 par
Axel Einar Hjort stolar 1 par
Axel Einar Hjort stolar 1 par
Axel Einar Hjort stolar 1 par

Klubbat för:

350 SEK

1 500 SEK

AXEL EINAR HJORTH, "Record", stolar, 1 par, Nordiska Kompaniet, ca 1935, bonad björk med ryggbricka i rotting, sitthöjd ca 45 cm

Slitage, en ryggbricka med skador på rottingen

584675

2018-10-27