Gustaviansk stilljuskrona

Gustaviansk stilljuskrona
Gustaviansk stilljuskrona
Gustaviansk stilljuskrona
Gustaviansk stilljuskrona
Gustaviansk stilljuskrona
Gustaviansk stilljuskrona
Gustaviansk stilljuskrona
Gustaviansk stilljuskrona

Klubbat för:

2 400 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

LJUSKRONA, tidigt 1900-tal, stomme i mässing, gustaviansk stil, 6-armad, behängd med olikslipade prismor, elektrifierad med 3 ljuspunkter, höjd ca 78, diameter 40 cm

Kuntoraportti

Åldersrelaterat slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

584711

Päivämäärä:

2018-10-26