Ljuskrona blandstil
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, 1910-tal, gustaviansk stil, stomme av förkromad metall, slipad glasskål nedtill och slipad kronring av glas upptill, kedjehängen med kulor av matterat glas, en ljuspunkt, höjd ca 78, diameter 24 cm
Åldersrelaterat slitage, vaxrester och patina förekommer, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
584739
2018-10-26