Ljuskrona blandstil

Ljuskrona blandstil
Ljuskrona blandstil
Ljuskrona blandstil
Ljuskrona blandstil
Ljuskrona blandstil
Ljuskrona blandstil

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSKRONA, 1910-tal, gustaviansk stil, stomme av förkromad metall, slipad glasskål nedtill och slipad kronring av glas upptill, kedjehängen med kulor av matterat glas, en ljuspunkt, höjd ca 78, diameter 24 cm

Åldersrelaterat slitage, vaxrester och patina förekommer, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

584739

2018-10-26