Glasstop från 1700-talet
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOP MED LOCK, glas, Tyskland 1700-talets andra hälft, rikligt graverad dekor av häst, bladrankor och devis "Gafer und gras iftmen fras" (?), höjd inklusive lock ca 22 cm
Hänkeln med skada/nagg nedtill, lockknoppen med tillverkningsdefekt, åldersbetingat slitage
584762
2018-10-26