Glasstop från 1700-talet

Glasstop från 1700-talet
Glasstop från 1700-talet
Glasstop från 1700-talet
Glasstop från 1700-talet
Glasstop från 1700-talet
Glasstop från 1700-talet
Glasstop från 1700-talet
Glasstop från 1700-talet
Glasstop från 1700-talet
Glasstop från 1700-talet

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

STOP MED LOCK, glas, Tyskland 1700-talets andra hälft, rikligt graverad dekor av häst, bladrankor och devis "Gafer und gras iftmen fras" (?), höjd inklusive lock ca 22 cm

Hänkeln med skada/nagg nedtill, lockknoppen med tillverkningsdefekt, åldersbetingat slitage

584762

2018-10-26