Stolar av ek av Kurt Östervig
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KURT ÖSTERVIG, Danmark, 5 stolar, ek, Danmark 1960-tal, svängdt ryggstöd, en stol brännmärkt "DESIGNER KURT ÖSTERVIG architect m.d.a B M BRANDE MÖBELINDUSTRI MADE IN DENMARK, sitsar klädda med mönstrad textil
Smärre slitage, en stol med smärre fanérlagning
584767
2018-10-26