Stolar av ek av Kurt Östervig

Stolar av ek av Kurt Östervig
Stolar av ek av Kurt Östervig
Stolar av ek av Kurt Östervig
Stolar av ek av Kurt Östervig
Stolar av ek av Kurt Östervig
Stolar av ek av Kurt Östervig
Stolar av ek av Kurt Östervig
Stolar av ek av Kurt Östervig
Stolar av ek av Kurt Östervig
Stolar av ek av Kurt Östervig

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KURT ÖSTERVIG, Danmark, 5 stolar, ek, Danmark 1960-tal, svängdt ryggstöd, en stol brännmärkt "DESIGNER KURT ÖSTERVIG architect m.d.a B M BRANDE MÖBELINDUSTRI MADE IN DENMARK, sitsar klädda med mönstrad textil

Smärre slitage, en stol med smärre fanérlagning

584767

2018-10-26