Vaser skålar bl a Berndt Friberg
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VASER, SKÅLAR, (totalt 9 st), varav 3 st Friberg, daterad från lägsta 1965 resp 1976 resp otydlig?, övriga Palshus Denmark, Sven Hofverberg, Vivi, Klas-Göran Klasesson, glaserat stengods, höjd ca 4-21,5 cm
skador, lagningar
584783
2018-10-30