Vaser skålar bl a Berndt Friberg

Klubbat för:

1 600 SEK

1 500 SEK

VASER, SKÅLAR, (totalt 9 st), varav 3 st Friberg, daterad från lägsta 1965 resp 1976 resp otydlig?, övriga Palshus Denmark, Sven Hofverberg, Vivi, Klas-Göran Klasesson, glaserat stengods, höjd ca 4-21,5 cm

skador, lagningar

584783

2018-10-30