Joan Miro Ubu aux Baléares litografi

Klubbat för:

14 500 SEK

15 000 SEK

JOAN MIRO (1893-1983), "Ubu aux Baléares", 1971, signerad Miro, numrerad 95/120, editerad av Tériade, Paris, färglitografi, bladmått ca 50x66 cm

LITERATUR: Mourlot 768

Gulnat blad, ej examinerad ur ramen

584815

2018-10-26