Miniatyr Regency
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MINIATYR, 1800-talets början, porträtt av en herre med romantiskt landskap i bakgrunden, sannolikt engelsk, ej signerad, akvarell på elefenben, bladstorlek ca 9x7.5 cm
De tre översta delen av ramen saknas, därigenom tillåtar smuts i den översta delen av miniatyren som har försämrats ytan något
584840
2018-10-27