Miniatyr Regency

Miniatyr Regency
Miniatyr Regency
Miniatyr Regency
Miniatyr Regency

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MINIATYR, 1800-talets början, porträtt av en herre med romantiskt landskap i bakgrunden, sannolikt engelsk, ej signerad, akvarell på elefenben, bladstorlek ca 9x7.5 cm

De tre översta delen av ramen saknas, därigenom tillåtar smuts i den översta delen av miniatyren som har försämrats ytan något

584840

2018-10-27