Stolar 1950-tal England
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 6 st, chippendalestil, England, provinssnickrade, betsad och lackerad bok, kopplade raka ben, stoppade skinnklädda sitsar, omkring 1800-talets mitt
Senare renoverade, betsade och lackerade, senare skinnklädsel med slitage/skador, 1 stol utan klädsel, någon spricka/limbehov
584843
2018-10-26