Takarmatur Art Deco stil
Klubbat för:
4 000 SEK
1 500 SEK
TAKARMATUR, 1900-talets början, Art Deco, sannolikt Frankrike, stomme i patinerad metall, 6 snäckskalformade kupor i frostat glas, för 6 ljuspunkter, höjd ca 60, diameter ca 58 cm
Brukslitage, några mindre nagg, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
585053
2018-10-27