Takarmatur Art Deco stil

Takarmatur Art Deco stil
Takarmatur Art Deco stil
Takarmatur Art Deco stil
Takarmatur Art Deco stil
Takarmatur Art Deco stil
Takarmatur Art Deco stil

Klubbat för:

4 000 SEK

1 500 SEK

TAKARMATUR, 1900-talets början, Art Deco, sannolikt Frankrike, stomme i patinerad metall, 6 snäckskalformade kupor i frostat glas, för 6 ljuspunkter, höjd ca 60, diameter ca 58 cm

Brukslitage, några mindre nagg, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

585053

2018-10-27