Ljuskrona 1800-tal
2018-10-27
585064
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, oscariansk, 1800-tal, för 8 ljus, bronserad stomme, behängd med olikformade slipade prismor, höjd 81, diameter 55 cm
Prismor med nagg, bruksslitage