Läslampa Karl Johan
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LÄSLAMPA, 1800-talets första hälft, Karl Johan, för 2 ljus, sockel i sten med dekor av lejon, skärm i bemålad plåt, höjd ca 36 cm, elektrifierad
Elektrifierad och borrade ljushållare, nagg och skador
585155
2018-10-30