Läslampa Karl Johan

Läslampa Karl Johan
Läslampa Karl Johan
Läslampa Karl Johan
Läslampa Karl Johan
Läslampa Karl Johan
Läslampa Karl Johan
Läslampa Karl Johan
Läslampa Karl Johan
Läslampa Karl Johan
Läslampa Karl Johan

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

LÄSLAMPA, 1800-talets första hälft, Karl Johan, för 2 ljus, sockel i sten med dekor av lejon, skärm i bemålad plåt, höjd ca 36 cm, elektrifierad

Elektrifierad och borrade ljushållare, nagg och skador

585155

2018-10-30