Josef Frank karmstolar

Josef Frank karmstolar
Josef Frank karmstolar
Josef Frank karmstolar
Josef Frank karmstolar
Josef Frank karmstolar
Josef Frank karmstolar
Josef Frank karmstolar
Josef Frank karmstolar
Josef Frank karmstolar
Josef Frank karmstolar
Josef Frank karmstolar
Josef Frank karmstolar
Josef Frank karmstolar
Josef Frank karmstolar

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

JOSEF FRANK, modell 868, karmstolar, ett par, formgiven 1938, Firma Svenskt Tenn, mahogny, spjälor i ryggen, klädda i Franks tyg "Mirakel", etikettmärkta, sitthöjd ca 46 cm

Tyget är ställvis något blekt och slitet, stöttmärken till ben, repor, märken, slitage

585156

2018-10-30