Josef Frank karmstolar
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JOSEF FRANK, modell 868, karmstolar, ett par, formgiven 1938, Firma Svenskt Tenn, mahogny, spjälor i ryggen, klädda i Franks tyg "Mirakel", etikettmärkta, sitthöjd ca 46 cm
Tyget är ställvis något blekt och slitet, stöttmärken till ben, repor, märken, slitage
585156
2018-10-30