Shaquille O´Neal basketskor Sport

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SHAQ ATTAQ 1992, SHAQUILLE O´NEAL , Reebok, basketsko, vänster, storlek 56 1/2 (USA 20), märkt SHAQ, design Judy Close, bär påskrift (ej O´Neals autograf), längd 38 cm,

PROVENIENS: Gåva från svensk representant från Reebok till nuvarande ägare

HISTORIK:
The original Shaq Attaq was initially sampled in both a traitional size 9 as well as in Shaq´s size, 20 (he would eventually wear a size 22). This was done to be sure that the design details would still work on such a big shoe.

Bruksslitage

585190

2018-11-25