Alfred Ohlson bronsskulptur Sport

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ALFRED OHLSON (1868-1940): Atlet med örn, signerad och daterad Alfred Ohlson Skulp 1916, brons, märkt Herman Bergman Fud, bas med inskriptioner: "Svenska idrottsförbundets träningspris 1920-1923 Stafettlöpning 1600 mtr (4x400) uppställt av Isaac Westergren, höjd ca 45 cm

585259

2018-11-25