Alfred Ohlson bronsskulptur Sport
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALFRED OHLSON (1868-1940): Atlet med örn, signerad och daterad Alfred Ohlson Skulp 1916, brons, märkt Herman Bergman Fud, bas med inskriptioner: "Svenska idrottsförbundets träningspris 1920-1923 Stafettlöpning 1600 mtr (4x400) uppställt av Isaac Westergren, höjd ca 45 cm
585259
2018-11-25