Koppar empire 1800-talets första hälft

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KOPPAR med fat, 11 dlr, empire, 1800-tal, tryckt, målad och förgylld dekor, bland annat motiv av Rosendals slott, två koppar märkta Meissen, en KPM, delvis förgyllda, höjd 6,5-11 cm

Två koppar med fat utan skador, övriga med sprickor, nagg och lagningar

585332

2018-11-01