Ikon Gudsmodern med helgon

Ikon Gudsmodern med helgon
Ikon Gudsmodern med helgon
Ikon Gudsmodern med helgon
Ikon Gudsmodern med helgon

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

IKON, Gudsmodern med helgon bl a S:t Basilius och Johannes döparen, Vitryssland, 1800-talets andra hälft, tempera på pannå samt med glorior i mässing, ca 30,5x25 cm

Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner

Färgbortfalla och krackelyr

585375

2018-10-30