Ikon Gudsmodern med helgon
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
IKON, Gudsmodern med helgon bl a S:t Basilius och Johannes döparen, Vitryssland, 1800-talets andra hälft, tempera på pannå samt med glorior i mässing, ca 30,5x25 cm
Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner
Färgbortfalla och krackelyr
585375
2018-10-30