Ikon Gudsmodern Tikhvinskaya

Ikon Gudsmodern Tikhvinskaya
Ikon Gudsmodern Tikhvinskaya
Ikon Gudsmodern Tikhvinskaya
Ikon Gudsmodern Tikhvinskaya

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

IKON, Gudsmodern av Tikhvin, Norra Ryssland, 1800-talets slut, tempera på pannå, rizza i nysilver, ca 26,5x22,5 cm

Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner

Krackelyr, glorian sitter löst, slitage

585536

2018-10-30