Ikon Gudsmodern
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
IKON, Gudsmodern, "Magnificat" Södra Ryssland, 1700-talets slut, tempera samt bladsilver (lysterteknik) på pannå, ca 34x29,5 cm
Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner
Sprickor, färgbortfall, slitage, omfattande retuscher
585545
2018-10-30