Thomas Bavaria matservis
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
THOMAS BAVARIA, matservis, 64 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets första hälft, polykrom dekor av rosor, guldkant, bestående av: 10 flata mattallrikar, 10 djupa mattallrikar, 17 förrättstallrikar, 14 assietter, 7 uppläggningsfat, 2 saladierer, 2 såssnipor, skål samt terrin med underfat, mattallrikens diameter ca 24 cm
Nagg förekommer
585592
2018-10-30