Thomas Bavaria matservis

Thomas Bavaria matservis
Thomas Bavaria matservis
Thomas Bavaria matservis
Thomas Bavaria matservis
Thomas Bavaria matservis
Thomas Bavaria matservis
Thomas Bavaria matservis
Thomas Bavaria matservis
Thomas Bavaria matservis
Thomas Bavaria matservis
Thomas Bavaria matservis
Thomas Bavaria matservis

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

2 000 SEK

THOMAS BAVARIA, matservis, 64 dlr., porslin, Tyskland, 1900-talets första hälft, polykrom dekor av rosor, guldkant, bestående av: 10 flata mattallrikar, 10 djupa mattallrikar, 17 förrättstallrikar, 14 assietter, 7 uppläggningsfat, 2 saladierer, 2 såssnipor, skål samt terrin med underfat, mattallrikens diameter ca 24 cm

Nagg förekommer

585592

2018-10-30