Royal Copenhagen
Vollendet
2018-10-30
585619
| Höchstes Gebot | 2 800 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
KUNGLIG DANSK, 2 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets första hälft, i form av elefant (501) och grävlig, polykromt bemålade, längd ca 19-20, höjd 8-17 cm
Snabeln med spricka/lagning