Servis Ranka design Stig Lindberg
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, "Ranka", servis, 50 dlr., flintgods, Gustavsberg, bestående av: 20 tekoppar med fat, 2 st kannor, sockerskål, gräddkanna, 5+2 skålar, 14+1 djupa tallrikar, assiette, såsskål, 2 st uppläggningsskålar
Bruksslitage, tekoppar delvis med missfärgningar, Naggad tekanna medföljer, tekoppar något variernade modell
585628
2018-10-31