Servis Ranka design Stig Lindberg

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STIG LINDBERG, "Ranka", servis, 50 dlr., flintgods, Gustavsberg, bestående av: 20 tekoppar med fat, 2 st kannor, sockerskål, gräddkanna, 5+2 skålar, 14+1 djupa tallrikar, assiette, såsskål, 2 st uppläggningsskålar

Bruksslitage, tekoppar delvis med missfärgningar, Naggad tekanna medföljer, tekoppar något variernade modell

585628

2018-10-31