Tvättkommod sekelskiftet 1900
Klubbat för:
8 600 SEK
Schätzwert
6 000 SEK
Beschreibung
TVÄTTKOMMOD, omkring 1900, mahognyfanér, jugendbeslag i mässing, fällbart lock med inbyggt handfat i porslin, förutom handfat bestående av vattenbehållare, toaletthink, kanna, mugg, tandborsthållare, tvålkopp med lock, höjd ca 140, 42x57, i utfällt läge med handfat 74 cm
Zustandsbeschreibung
Skador, lagningar
585630
2018-10-30