Tvättkommod sekelskiftet 1900

Tvättkommod sekelskiftet 1900
Tvättkommod sekelskiftet 1900
Tvättkommod sekelskiftet 1900
Tvättkommod sekelskiftet 1900
Tvättkommod sekelskiftet 1900
Tvättkommod sekelskiftet 1900
Tvättkommod sekelskiftet 1900
Tvättkommod sekelskiftet 1900
Tvättkommod sekelskiftet 1900
Tvättkommod sekelskiftet 1900
Tvättkommod sekelskiftet 1900
Tvättkommod sekelskiftet 1900
Tvättkommod sekelskiftet 1900
Tvättkommod sekelskiftet 1900
Tvättkommod sekelskiftet 1900
Tvättkommod sekelskiftet 1900

Klubbat för:

8 600 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

TVÄTTKOMMOD, omkring 1900, mahognyfanér, jugendbeslag i mässing, fällbart lock med inbyggt handfat i porslin, förutom handfat bestående av vattenbehållare, toaletthink, kanna, mugg, tandborsthållare, tvålkopp med lock, höjd ca 140, 42x57, i utfällt läge med handfat 74 cm

Zustandsbeschreibung

Skador, lagningar

585630

2018-10-30