Fåtölj
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 500 SEK
EMMAFÅTÖLJ, sent 1800-tal, fast stoppad rygg och sits, klädd med textil "Anakreon" av Josef Frank (formgivet 1938), framben med hjultrissor av mässing, sitthöjd ca 41 cm
Senare klädsel. Smärre slitage.
585684
2018-10-30