Fåtölj

Fåtölj
Fåtölj
Fåtölj
Fåtölj
Fåtölj
Fåtölj
Fåtölj
Fåtölj

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 500 SEK

EMMAFÅTÖLJ, sent 1800-tal, fast stoppad rygg och sits, klädd med textil "Anakreon" av Josef Frank (formgivet 1938), framben med hjultrissor av mässing, sitthöjd ca 41 cm

Senare klädsel. Smärre slitage.

585684

2018-10-30